A továbbtanulási és tanulmányi nyomonkövetés elemzés nem akadálymentes PDF formátumban itt olvasható:
|
Az adatszolgáltatás teljessége és a nyomonkövetés korlátai
A továbbtanulási és tanulmányi nyomonkövetés elemzésének értelmezésekor figyelembe kell venni, hogy a középiskolai tanulmányi eredmények nem minden volt tanulónk esetében álltak rendelkezésre az értékeléshez szükséges formában. A 2023/2024. tanévben végzett 44 tanulóból 29 fő eredménye szerepel az elemzésben, így 15 fő esetében hiányzik az értékelhető adat. A 2024/2025. tanévben végzett 46 tanulóból 28 fő eredményét lehetett feldolgozni, 18 főét nem.
A két tanulócsoportot együttesen vizsgálva a 90 továbbtanuló közül 57 fő (63,3%) eredménye alapján készült tanulmányi összehasonlítás, míg 33 fő (36,7%) esetében nem állt rendelkezésre értékelhető adat. Ez az adathiány érdemben korlátozza az eredmények általánosíthatóságát: a bemutatott teljesítményváltozások az értékelt tanulók körére vonatkoznak, és nem tekinthetők a teljes végzett évfolyamokra nézve reprezentatívnak.
2023/2024. tanévi 8. osztályos tanulók eredményei alapján
1. Továbbtanulási eredmények és irányok
• Összes továbbtanuló létszám: 44 fő
• Felvételi sikeresség: A tanulók 100%-a (44 fő) az első helyen megjelölt intézménybe nyert felvételt. Második vagy harmadik helyen senki sem került felvételre.
| Iskolatípus | Felvett tanulók száma | Arány |
| Gimnázium | 20 fő | 45,5% |
| Technikum | 20 fő | 45,5% |
| Szakközépiskola | 2 fő | 4,5% |
| Szakgimnázium | 1 fő | 2,3% |
| Szakképző iskola | 1 fő | 2,3% |
Főbb megállapítás: A tanulók túlnyomó többsége (91%-a) gimnáziumban vagy technikumban folytatja tanulmányait, a két képzési formát egyenlő arányban választották.

2. Továbbtanulás földrajzi és fenntartói megoszlása
• Szolnoki Szakképzési Centrum (SZC): 22 fő (50,0%)
• Szolnoki Tankerületi Központ (Szolnok város): 10 fő (22,7%)
• Szolnoki Tankerületi Központ (Hajnóczy): 7 fő (15,9%)
• Karcagi Tankerületi Központhoz tartozó: 2 fő (4,5%)
• Megyén kívüli intézmény: 2 fő (4,5%)
• Karcagi SZC: 1 fő (2,3%)
3. Tanulmányi eredmények alakulása
A nyomonkövetés a 8. évfolyamos tanulmányi átlagokat követi nyomon a középiskolai 9. és 10. évfolyamos eredményekkel összehasonlítva.
3.1. 8.a osztály (14 értékelt tanuló)
• Megtartotta az eredményét: 5 fő (35,7%)
• Kicsit rontott: 5 fő (35,7%)
• Javított: 4 fő (28,6%)
• Sokat rontott: 0 fő (0,0%)

3.2. 8.b osztály (15 értékelt tanuló)
• Kicsit rontott: 7 fő (46,7%)
• Megtartotta az eredményét: 5 fő (33,3%)
• Javított: 3 fő (20,0%)
• Sokat rontott: 0 fő (0,0%)

4. Összegzés és pedagógiai konklúzió
1. Kiemelkedő felvételi siker: Az 1. helyes felvételek 100%-os aránya rendkívül alapos, reális pályaválasztási tanácsadást és pontos önértékelést tükröz.
2. Kiegyensúlyozott továbbtanulási irányok: A gimnáziumi és technikumi továbbtanulás egyenlő aránya (45,5% – 45,5%) mutatja, hogy a tanulók mind az elméleti-akadémiai, mind a szakképzéssel egybekötött érettségi felé nyitottak.
3. Stabil tanulmányi teljesítmény a középiskolában: Egyetlen tanulónál sem regisztráltak drasztikus teljesítményromlást („Sokat rontott”) a középiskolai 9–10. évfolyam során. A diákok döntő többsége megőrizte, vagy csak minimális mértékben módosította eredményét az általános iskolai szinthez képest, ami bizonyítja a jó alapozást.
TOVÁBBTANULÁSI ÉS TANULMÁNYI NYOMONKÖVETÉS ELEMZÉS
2024/2025. tanévi 8. osztályos tanulók eredményei alapján
1. Továbbtanulási eredmények és irányok
• Összes továbbtanuló létszám: 46 fő
• Felvételi sikeresség és megjelölt helyek:
– Első helyen felvett tanulók: 38 fő (82,6%)
– Második helyen felvett tanulók: 7 fő (15,2%)
– Harmadik helyen felvett tanulók: 1 fő (2,2%)
| Iskolatípus | Felvett tanulók száma | Arány |
| Technikum | 22 fő | 47,8% |
| Gimnázium | 18 fő | 39,1% |
| Művészeti szakgimnázium | 3 fő | 6,5% |
| Szakképző iskola / Szakképzés | 3 fő | 6,5% |
Főbb megállapítás: A tanulók döntő többsége (86,9%-a) technikumban vagy gimnáziumban tanul tovább. A 2024/2025-ös tanévben a technikumi képzések felé tolódott el az arány (47,8%).

2. Továbbtanulás földrajzi és fenntartói megoszlása
• Szolnoki Szakképzési Centrum (SZC): 23 fő (50,0%)
• Szolnoki Tankerületi Központ (Hajnóczy): 9 fő (19,6%)
• Szolnoki Tankerületi Központ (Szolnok város): 8 fő (17,4%)
• Nem állami fenntartású intézmény: 5 fő (10,9%)
• Karcagi SZC: 1 fő (2,2%)
3. Tanulmányi eredmények alakulása
A vizsgálat a 8. évfolyamos (2024/2025) tanulmányi átlagokat hasonlítja össze a középiskolai 9. évfolyamos (2025/2026) eredményekkel (összesen 28 értékelt tanuló).
3.1. 8.a osztály (16 értékelt tanuló)
• Kicsit rontott: 7 fő (43,8%)
• Megtartotta az eredményét: 4 fő (25,0%)
• Javított: 4 fő (25,0%)
• Sokat rontott: 1 fő (6,2%)

3.2. 8.b osztály (12 értékelt tanuló)
• Javított: 6 fő (50,0%)
• Megtartotta az eredményét: 3 fő (25,0%)
• Kicsit rontott: 3 fő (25,0%)
• Sokat rontott: 0 fő (0,0%)

4. Összegzés és pedagógiai tanulságok
1. Magas felvételi arány az első helyen: A tanulók több mint 82%-a az elsőként megjelölt intézménybe nyert felvételt, ami továbbra is jelzi a jó pályaorientációt. Ugyanakkor megjelentek a 2. és 3. helyen felvett tanulók is (összesen 8 fő).
2. Technikumi túlsúly és művészeti képzés: A technikum (47,8%) átvette a vezető szerepet a gimnáziummal (39,1%) szemben, emellett megjelent a művészeti szakgimnázium iránti igény is (6,5%).
3. Eltérő osztályteljesítmények a középiskola 9. évfolyamán: Míg a 8.b osztályban a tanulók fele (50%) javítani tudott középiskolában az általános iskolai átlagához képest, addig a 8.a osztályban a tanulók 43,8%-nál mutatkozott enyhe romlás, és 1 főnél regisztráltak jelentősebb teljesítménycsökkenést.