Iskolagyűlésről jelentjük

A 2021. év utolsó iskolagyűlésére is hoztak eredményeket iskolánk manócskái.

A Hajnóczy József Gimnázium, Humán Szakgimnázium és Kollégium történelem versenyt hirdetett felső tagozatos diákok részére. Téma: Az Árpádok-kora.

Iskolánkból öt négy fős csapat vett részt a megmérettetésen. A szervezők online „szabadulószoba” formájában valósították meg a vetélkedőt, ami rendkívül izgalmas, tartalmas feladatokkal, totó, keresztrejtvény, film, forrás, képfelismerés formában kutatta, hogy ki, mit is tud az Árpád-házi királyainkról.

Részvevő tanulóink:

5.a: Szakács András, Kis Dominik, Kecskés Attila

Felkészítőjük: Döbreiné Bíró Erika

5.b: Ágoston Milán, Gál Levente, Gácsi Ferenc, Alács Ábel, Imre-Orosz Luca, Gaál Hanna, Fodor Panna

Felkészítőjük: Miklósi Nikoletta

7.b: Szabófi Renáta, Szivajev Viktória, Vágner Hanna, Szőrös Gábor

Felkészítőjük: Szántó Mária

8.a: Barabás Dóra, Deák Dorina, Pató Luca, Szepesi Anna

Felkészítőjük: Ivanov Erika

Szabadulásból a 3. helyen végzett a 8.a osztály csapata, és nagy-nagy örömünkre 1. helyezést ér el a 7.b osztály csapata.

Varró Zselyke, 2.a osztályos kisdiák, az Iskolagyümölcs Program keretében meghirdetett őszi rajzpályázatra benyújtott alkotásával könyvjutalomban részesült.

Társastáncosaink ősz óta folyamatosan versenyeznek minden hétvégén.

XV.RexTetra kupa klubközi táncversenyen, Kiskunhalason Pintér Mónika Mária, Pető Zoltán 5.a osztályos tanulók standard kategóriában 1., míg latin kategóriában 3. helyezést értek el. A Botafogó kupa országos bajnokságon Mónika és Zoli senior standard és latin kategóriában is aranyérmes lett.

Kocsis Liliána Pető Dániel 7.a osztályos tanulók ugyanezen a versenyen junior standard kategóriában szintén felállhattak a dobogó legfelső fokára.

Modern táncosaink az Országos Nyílt Mazsorett és Cheerleader Versenyen vettek részt Mezőtúron.

Start Gyermek Modern Mazsorett Szóló kategóriában Tarjányi Lili 5.a osztályos tanuló 3. helyezést ért el, duó kategóriában pedig Tarjányi Lili és Székely Szonja páros ezüstérmes lett.

Egy kis különítményünk országos diákolimpia játékos sportversenyre utazott Jászberénybe december 14-én. A csapat tagjai:

Forgó Lara 3.b

A lelkes csoport Kovács Misi bácsi és Kabai Zsolti bácsi vezetésével a 6. helyen végzett.

Terenyei Zétény a 2. a-ból az OTP Bank Bozsik Egyesület Program játékosaként kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Edzője megdicsérte lelkes játékáért.

Hegedűs Lilla, Nagy Linda, Jeneses Martin szintén 2. a osztályos tanulók december 5-én a Mikulásfutáson vettek részt.

Jeneses Martin: A Négy Évszak Az Arborétumban Téli Bolza- Kör futóversenyen a 7-10 éves fiú kategóriában 2700 m távban I. helyezést ért el.

Jeneses Olivia 3.a osztályos tanuló október 23-án Abonyban a FutAbony futófesztiválon 10. helyezést ért el, családi váltóban pedig 1. helyezett lett. Október 30-án részt vett a Tisza-tó körbe kerékpározásán. A távot sikeresen teljesítette. Gratulálunk remek eredményeiért!