Martfűi József Attila Általános Iskola

Egy rajzpályázat margójára….

„ Hogy talál az ember olyan helyre, ahol úgy érzi, felnőhet? Miben különbözik a többitől?

Onnan ismered fel, hogy többé nincs kedved tovább menni.”

Fabio Geda

 

A Város- és Faluvédők Szövetsége 2020- februárjában már 29. alkalommal írta ki a Fiatalok az épített és természeti értékek védelméért című pályázatát 8 – 18 éves fiataloknak. A pályázat célja, hogy rávilágítsanak arra, milyen megőrzésre méltó épített vagy természeti érték, családi emlék vagy tárgy található a pályázó környezetében, erősítve a gyerekek lakóhelyhez és annak környezetéhez való kötődését, szeretetét.

A pályázat körüli teendőket, a meghirdetéstől kezdve, a zsűrizésen és a díjátadásra való kísérésen keresztül minden évben a Martfűi Városszépítő Egyesület, – mint a Szövetség egyik tagegyesülete koordinálja nagy lelkesedéssel és odaadással. Az elmúlt tanévben ismét szép számmal születtek csodaszép alkotások, amelyeket Gyurcsek Ferenc szobrászművész vezetésével zsűriztek az egyesület tagjai. A legjobbnak ítélt mesterművek Budapestre kerültek az országos megmérettetésre. Nagy örömünkre rengeteg díjazottal gazdagodhatunk iskolánk eredménytáblája.

Díjazottaink:

NÉV OSZTÁLY AZ ALKOTÁS CÍME HELYEZÉS
Ivankovic Milán 2.a A mi városunk:  Martfű I. díj
Sólyom Hunor 3.b “Még nem késő” II. díj
Hutkai Luca 3.b Szívügyünk a Föld II. díj
Serföző Sára 3.b A Tisza Cipőgyár III. díj
Szivajev Viktória 6.b ” Az én városom” Martfű III. díj

 

Különdíjasok:

NÉV OSZTÁLY ALKOTÁS
Nagy Benedek 3.b Szelektív hulladékgyűjtés
Döbrei Ivett 3.b Madarak világa télen
Horváth Tamara 3.b Madarak világa télen
Karkus István 3.b Vigyázzunk a madarakra
Kézsmárki Csanád 3.b Vigyázzunk a madarak
Farkas Zoé 7.b Évszakok
Farkas Kamilla 7.b Az út végén
Schmidt Hajnalka 7.a Tavaszváró (Cinege)
Szabados Milán 7.b. Virágoskert

 

Sajnos a vírusjárvány nem tette lehetőveé, hogy ezek a gyerekek személyesen átvegyék díjaikat, de Ráday Mihály, a Szövetség elnöke, ígéretet tett arra, hogy mihelyt a körülmények engedik, sor kerül majd az oklevelek és az ajándékok átadására.

A kiemelkedő eredményekért intézményvezetőnk, Földi Edina pedig igazgatói dicsérettel jutalmazta a diákokat.

Szeretettel gratulálunk az ügyeskezű alkotóknak, és hálás köszönetünk a Martfűi Városszépítő Egyesületnek, és Vinczéné Magdikának, aki fáradhatatlanul szervezi és irányítja a pályázattal kapcsolatos munkát.

A 2021. évi rajzpályázata itt található