Iskolagyűlésről jelentjük…

Iskolagyűlés

2022.05.12.

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2022.

Március 17-én került sor a Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megírására. Tanulóink nagy lelkesedéssel és szép eredményekkel szerepeltek.

Köszönet a felkészítő pedagógusoknak: 2. évfolyamon Csatóné Döbrei Katalinnak és Savella Szilviának, 3. évfolyamon Csatáriné Bártfai Tündének és 4. évfolyamon Takács Mihálynak

Eredmények:

2. évfolyam 117 megyei és 4354 országos indulóból

Név megyei helyezés országos helyezés
Kontér Koppány 2.b 25 117
Gaál Rebeka 2.a 29 1378
Pető Dávid 2.b 72 2797
Tichy Réka 2.a 99 3383
Gecse Tamás 2.b 106 3567
Jeneses Martin 2.a 110 3758

3. évfolyam: 106 megyei és 3355 országos indulóból

Név megyei helyezés országos helyezés
Holló Gergő 3.b 9 458
Járóka Szabolcs Kornél 3.a 13 585
Jeneses Olívia Anita 3.a 54 2062
Kupai-Szabó Panni 3.b 61 2221
Petróczki Dénes 3.a 73 2523
Varró Dániel 3.b 84 2829

4. évfolyam: 74 megyei és 3165 országos indulóból

Név megyei helyezés országos helyezés
Sólyom Hunor 4.b 13 690
Fekete Lili 4.b 24 1314
Petrovics Balázs 4.b 29 1444
Nagy Gábor Frigyes 4.a 44 1973
Szepesi Dávid 4.b 48 2055
Burján Tamás 4.a 60 2499

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny eredményei

2022.

Név Osztály Elért pont Helyezés
    Legtöbb pont: 95 51 pontig 152 fő
Nagy Rebeka 2. b 67 78.
Gaál Rebeka 2. a 66 80.
Jeneses Martin 2. a 53 144.
    Legtöbb pont: 102 55 pontig 134 fő
Járóka Szabolcs 3. a 77 29.
Holló Gergő 3. b 75 35.
Kun Zora Bodza 3. b 74 42.
    Legtöbb pont: 112 50 pontig 121 fő
Horváth Tamara 4. b 70 37.
Sólyom Hunor 4. b 68 50.
Kontér Bulcsú 4. a 60 79.
Gál Dorka 4. a 50 119.
    Legtöbb pont: 100 48 pontig 141 fő
Őze Roland 5. b 57 95.
Berecz Máté 5. a 57 97.
Szakács András 5. a 53 116.
Petróczki Gábor 5. a 47
    Legtöbb pont: 111 51 pontig 115 fő
Sólyom Blanka 6. b 79 30.
Deák Vivien 6. b 72 49.
Tóth Kira 6. a 64 80.
Tichy Bence 6. a 63 85.
Oltyán Léna 6. a 58 94.
    Legtöbb pont: 140 64 pontig 97 fő
Bagdán Levente 7. a 75 56.
Pető Dániel 7. a 65 90.
    Legtöbb pont: 111 64 pontig 188 fő
Turai Boglárka 8. b 75 43.

Országos Honismereti Tanulmányi Verseny: Szabófi Renáta 7.b osztályos tanuló megyei 3., országos 4.helyezést ért el. Szabófi István 4.a osztályos tanuló: Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen 1. helyezett lett !

A Városi Könyvtár a Költészet Napja alkalmából minden év áprilisában szavalóversenyt hirdet a város diákjai számára. A hagyományt két évre megtörte a járványhelyzet. Ezért a szokásosnál is nagyobb öröm volt, hogy az idén újra hallhattuk kicsik és nagyok hangján költőink verseit.

A két délután a következő eredmények születtek:

1.évfolyam

1. helyezés Eszes Olivér, Lesták Lili

2. helyezés Kontos Balázs

3. helyezés Petróczki Lili

különdíj Barla Lóránt, Czető Szilvia

4. helyezés Barabás Sára, Hreskó Tímea, Tóth Bettina

2. évfolyam

1. helyezés Dorogi Noémi, Serfőző Olivér

2. helyezés Arany Gábor

3. helyezés Gaál Rebeka, Viczián Hanna

különdíj Jeneses Martin

4. helyezés Kontér Koppány, Molnár Zoé, Nagy Linda

3. évfolyam

1. helyezés Jeneses Olívia

2. helyezés Kupai-Szabó Panni

3. helyezés Tóth Nóra

különdíj Kun Zora Bodza

4. helyezés Enyedi Emília, Fojtek Lilla, Gonda Zoé, Székely Szonja, Tarjányi Panka, Tóth Zselyke

4. évfolyam

1. helyezés Gál Dorka

2. helyezés Fekete Márk Szilveszter, Serfőző Sára

3. helyezés Sipos Lilien Viktória

különdíj Kiss Kamilla, Pásztor Anna

4. helyezés Horváth Tamara, Rácz Dániel, Sólyom Hunor

5-6. évfolyam

I. helyezés Petróczki Gábor, Szőrös Regina

II. helyezés Sinka Barbara

III. helyezés Tichy Luca

különdíj Engárt Zétény, Kupai-Szabó Kincső

IV. helyezés Gál Levente, Mezei Richárd, Hornyik Lili, Nemes Luca, Tóth Kira

7-8. évfolyam

I. helyezés Balogh Imre

II. helyezés Barabás Dóra, Fodor Brúnó

III. helyezés Ondok Fanni

különdíj Vágner Hanna (saját vers)

Február 10-én iskolánk 9 csapata vett részt a Hajnóczy József Gimnázium által szervezett idegen nyelvi versenyen. Idén, még mindig a Covid helyzetnek köszönhetően, on-line módon versengtek a gyerekek a környező iskolák csapataival.

Német 7. évfolyam

1. hely Fodor Brúnó, Bagdán Levente, Goda Ernő, Pető Dániel 7.a

2. hely Szivajev Viktória, Táborosi Blanka, Szabófi Renáta, Vágner Hanna 7.a,b

3. hely Csala Georgina, Pótár Bóta Alíz, Rigó Nóra, Bozorádi Máté, Kengyel Georgina

Német 8. évfolyam

1. hely Szepesi Anna, Bartus Angéla, Szőke Georgina, Sápi Zádor, Erdélyi Zsolt 8.a

2. hely Turai Boglárka, Molnár Vivien, Nagy Andra 8.b

Angol 7. évfolyam

3. hely Fekete Hanna, Glumercz Petra, Curtean Napsugár, Dorogi Edina, Kocsis Liliána, Szőrős Gábor, Szőke Hunor, Kiss Milán, Takács Zalán

Angol 8. évfolyam

3. hely Schmidt Hajnalka, Filyó Nóra, Deák Dorina, Szabados Milán

7. hely Tóth Henriett, Vass Nímród, Kántor Benett

Kelemen Levente – Hello UK angol nyelvi projektversenyen 1. helyen végzett.

A HEBE Kft. 2021/22-es tanévben meghirdetett országos őszi olvasóversenyén 1-2. osztályos szinten: Jeneses Martin 2.a osztályos tanuló: II: helyezést, Horváth Luca a 2.b-ből 5. helyezést ért el.

Jeneses Olivia Anita 3.a osztályos tanuló és Forgó Lara 3.b osztályos tanuló a HEBE kft által meghirdetett országos olvasóversenyen a 3.- 4. osztályos kategóriájában 2. helyezést ért el.

Forgó Botond 5.b osztályos tanuló- HEBE kft. 2021/2022-es meghirdetett országos őszi olvasóverseny 5-6. osztályos szinten: .1 helyezést ért el.

Ugyancsak országos levelező tanulmányi versenyen, amit a Gondolkodó Tanműhely indított „Téli olvasóverseny” címmel a következő eredmények születtek a 2.b osztályban: Serfőző Olivér 2. helyezést, Nagy Rebeka 3. helyezést, Rimóczi Hanna Erzsébet 6. helyezést, Kovács Botond Ákos 7. helyezést ért el.

Versenyeredmények a természettudományok terén

1, A Hortobágyi Nemzeti Park által szervezett: Nagyítóval a távcsővel és a természetért országos tanulmányi verseny regionális fordulójában

Gál Levente, Forgó Botond, Kelemen levente 5. b osztályos tanulók 9. helyen végeztek. A döntőbe sajnos nem jutottak be, de kiváló csapatmunkát végeztek a feladatlapok kitöltése során.

2, Kaán Károly természetismereti verseny online megyei fordulójában Berecz Máté 5.a osztályos tanuló 15. helyen, Szakács András a 17. helyen végzett.

3,„Lásd a világot” megyei természetismereti versenyen 2022.04.27-én a 7.-8. évfolyamosok kategóriájában a III. helyezést érte el: Barabás Dóra, Deák Dorina és Szepesi Anna 8.a osztályos tanulók.

Házi Földrajz versenyre is sor került az iskolában, melyen Turai Boglárka 8.b osztályos tanuló első helyezést, Szabados Milán 8.b osztályos tanuló és Molnár Vivien 7.a osztályos tanuló második helyezést ért el.

Az országos “Környezetismeret-környezetvédelem” 3 fordulós levelezős csapatversenyben a 2.a osztály csapata a legjobb 10 közé jutott be: Gaál Rebeka, Kis Hanna, Wu Maggie, Jeneses Martin, Varró Zselyke, Nagy Linda.

Ugyancsak döntőbe jutott a 2.b osztály csapata is: Rimóczi Hanna Erzsébet, Serfőző Olivér, Nagy Rebeka, Horváth Luca, Kovács Botond, Jávor János.

Május 13-án az országos döntőn fognak részt venni Miskolcon.

Az országos “Szeresd a Földet” levelezős csapatversenyben I. helyezést értek el: Gaál Rebeka, Gyalai Dóra, Hegedűs Lilla, Bánkúti Balázs.

A HEBE Szolgáltató és Kiadó Kft. Szeresed a Földet! országos projektversenyén I. helyezést értek el a 2. a osztályos tanulók: Gaál Rebeka, Gyalai Dóra, Hegedűs Lilla, Bánkúti Balázs.

Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért rajzpályázat:

1.-2. osztály

Tóth Bettina 1.a. – A Martfűi körforgalom – I. hely, Jeneses Martin 2.a, Az Időkapu – II. hely, Varró Zselyke 2.a – Az én Martfűm – III. hely

3.-4. osztály

Kun Zora Bodza 3.b. – Védekezés – I. hely, Gál Dorka 4.a – Martfű madártálatból – II. hely, Szepesi Aliz 4.a. – Martfű Gyerekszemmel – III.hely

5.-6. osztály

Szepesi András 6.b. – Kastélyszálló-Kúria – I. hely, Bánkúti Dániel 6.b. – Vidéki táj – II. hely, Szakali Lantos Lóránt 6.a. – Vízesés – III. hely

7.8. osztály

Kontos Melinda 7.b. – Városháza – I. hely, Filyó Nóra 8.a. – Szülőföldem – II. hely, Árvai Viola 7.a. – A Tisza – III. hely

Különdíjas rajzok

Nagy Linda 2.a. – Martfű: Kezdetek…és a Jelen, Wu Maggie 2.a. – Babafa ültetés, Gaál Rebeka 2.a. – Martfű Mese fája, Rimóczi Hanna 2.b. – Az otthonom, Polgár Gábor 3.a. – Nagyszüleim, Kupai-Szabó Panni 3.b. – Tavaszi sportolás, Rácz Dániel 4.a. – Tisza Cipő logója, Balogh Eszter 4.a. – Bagoly család, Pásztor Viktória 4.a. – Városi életkép, Józan Szófia Diana 5.b. – Martfű, Bezsella Dóra Helga 5.b. – Martfű látványosságai, Boros-Nagy Lili 7.b. – Művelődési Központ, Tóth Lili 7.b. – Spárga Rendezvényház, Molnár Vivien 8.b. – Aratás után, Turai Boglárka 8.b. – Csend és nyugalom, Gál Dorka 4.a – Szitakötő

Turai Boginak a 8.b-ből az EURÓPA-NAPI rajzpályázatra beküldött munkája kiállításra került a Verseghy Könyvtárban. A kiállítás anyagát a 351 beküldött pályamunka közül választották ki. A kiállítás 05. 07.- 05. 15-ig tart.

Tánc

Pető Dávid – Dorogi Noémi Kitti:

Kelet-Magyarországi Területi Bajnokság (2022.02.19. Balmazújváros):

Gyermek I. E Standard 1. hely

Gyermek I. E Latin 2. hely

Forma Kupa-Tíztánc, Nyolctánc Magyar Bajnokság (2022.03.19. Algyő):

MB Gyermek Nyolctánc 7. hely

(Klubközi) Gyermek I. E Standard 1.hely

(Klubközi) Gyermek I. E Latin 3.hely

Pető Zoltán – Pintér Mónika Mária:

Kelet-Magyarországi Területi Bajnokság (2022.02.19. Balmazújváros):

Junior I. C Standard 1.hely

Junior C Latin 2.hely

TáncSport Magyar Bajnokságok (2022.03.05. Budapest):

MB Junior I. Standard 5.hely

MB Junior I. Latin 4.hely

Forma Kupa-Tíztánc, Nyolctánc Magyar Bajnokság (2022.03.19. Algyő):

MB Junior I. Tíztánc 5.hely

Korsós Liliána:

Forma Kupa-Tíztánc, Nyolctánc Magyar Bajnokság (2022.03.19. Algyő):

(Klubközi) Junior I. E Standard 6.hely

Pető Dániel – Kocsis Liliána:

Kelet-Magyarországi Területi Bajnokság (2022.02.19. Balmazújváros):

Junior II. D Standard 1.hely

Junior II. D Latin 1.hely

Forma Kupa-Tíztánc, Nyolctánc Magyar Bajnokság (2022.03.19. Algyő):

(Klubközi) Junior II. D Standard 2.hely

(Klubközi) Junior II. D Latin 4.hely

Dorogi Edina Anna:

Kelet-Magyarországi Területi Bajnokság (2022.02.19. Balmazújváros):

Junior II. C Standard 3.hely

Junior II. C Latin 4.hely

Forma Kupa-Tíztánc, Nyolctánc Magyar Bajnokság (2022.03.19. Algyő):

(Klubközi) Junior II. C Standard 2.hely

(Klubközi) Junior II. C Latin 6.hely

Tóth Nóra és Járóka Szabolcs Kornél első táncversenyükön kiemelkedő eredményt értek el március 27-én.

Standard táncban 8. helyezést, míg Latin kategóriában 2. helyezést értek el.

Moderntánc

A balettosok versenye: április 9-én a XXXI. Országos Táncművészeti Fesztivál elődöntőjén, Makón a gyermek csoportban 1. helyezést értek el a Modern Táncműhely tagjai:

Hreskó Tímea 1.a, Ferenczi Debóra 1.b, Kis Hanna Regina 2.a, Horváth Luca Kata 2.b, Tóth Nóra 3.a, Forgó Lara 3.b, Kiss Kamilla 4.a, Balogh Eszter 4.a, Törtei Zoé 4.a.

XXXI. Országos Táncművészeti Fesztivál elődöntőjén Makón a junior csoportban 3. helyezést értek el a Modern Táncműhely tagjai:

Csala Georgina 7.a

Glumercz Petra 7.b

Szivajev Viktória 7.b

Tóth Lili 7.b

2022. 02. 19. 4. Dance Martfűi Little Kids Fashion dance műfaj Start kategória

Nagy Nóra III. hely,

Free Style Mini Műfaj Kisshow kategória: II. hely

Tarjányi Panka 3.b osztályos tanuló, és Székely Szonja 2022.04.23. Tiszafüreden a Dalma Dance Moderntáncversenyen:

Solo 2.hely

Duo 2.hely

Sinka Barbara és Tarjányi Lili Országos nyílt Mazsorett verseny egy arany és egy ezüst érem

Kiss Kamilla:

Országos Majorette és Moderntánc verseny Tiszafüred április 23.

  • gyermek dance duo 3. hely
  • gyermek pompon duo 2. hely
  • Csapatban gyermek dance formáció 2. hely
  • Csapatban gyermek pompon formáció 2. hely

Kostyó Noémi:

Országos Majorette és Moderntánc verseny Tiszafüred április 23.

  • Csapatban gyermek dance formáció 2. hely
  • Csapatban gyermek pompon formáció 2. hely

Diákolimpia Megyei Döntő, Karcag

Gaál Rebeka 2.a Egyéni I., I. gyors és hátúszás
Jeneses Martin Thomas 2.a Egyéni II., I. gyors és hátúszás
Kontér Koppány 2.b Egyéni V, mellúszás
Jeneses Olívia Anita 3.a Csapat I. váltó
Gál Dorka 4.a Csapat V., I. mellúszás, váltó
Serfőző Sára 4.b Csapat I. váltó
Szepesi Alíz 4.a Csapat IV., I. mellúszás, váltó
Burján Tamás 4.a Egyéni IV., V. gyors és hátúszás
Gáspár Kata 6.a Csapat VI., II., I. gyorsúszás, mell és váltó
Szivajev Viktória 7.b Csapat I. váltó
Szabófi Renáta 7.b Csapat I. váltó
Boros-Nagy Lili 7.b Csapat II., I. gyorsúszás, váltó
Deák Dorina 8.a Egyéni I., I. gyors és hátúszás
Haller Noémi 8.b Egyéni II., II. gyors és hátúszás

Jászberény Aquatlon verseny

Gaál Rebeka 100 m gyors: I

Jeneses Martin 100 m gyors: I.

Burján Tamás és Gá Dorka is 1. hely

  1. 03. 12.
  2. Erdei Futóverseny

Gaál Rebeka: 1,6 km: IV. hely

Jeneses Martin: II. hely

Országos Úszóverseny Debrecen

Gaál Rebeka: hát: 19.  gyors: 16.

Jeneses Martin: hát: 20. hely.

Martin megkapta A jövő triatlon versenyzője 2021. elismerést is.

Hegedűs Lilla részt vett a Nyuszifutás rendezvényen.

XXI: Aquatlon Regionális Döntő Tiszaújváros:

Jeneses Martin: I.

Gaál Rebeka: I. Csapatban: II.

Kontér Koppány:  .  2. helyezés

Szlávik Szonja:    3. helyezés

Nagy Rebeka:  6. helyezés

Burján Tamás És Szepesi Alíz 4. hely

Gál Dorka 6. hely

Május 8. Szarvas

Négy évszak az Arborétumban Tavaszi Borza Kör futóverseny:

7-10 éves kategória (2500 m)

Gaál Rebeka: I.

Jeneses Martin: I.

VIII. BÚI Duatlon Országos Bajnokság:

Kontér Koppány: 23. hely

Burján Tamás: egyéni: 27. váltó: 10.

Tomi a Magyar Triatlon Szövetség Díjátadó Gála “A Jövő Triatlon Versenyzője 2021” oklevél

Gál Dorka egyéni: 14. hely, váltó: 10. hely. Magyar Triatlon Szövetség Díjátadó Gála “A Jövő Triatlon Versenyzője 2021” oklevél

5.a osztályból Fekete Hanga 2022. február 20-án „Farsangi föld alatti futás a Kőbányai pincerendszerben” versenyen vett részt.

Kecskés Attila 04.10. Fergeteg Duatlon –Újszilvás 33. hely, Kontér Koppány: 18. hely, Burján Tamás 7., Ezen a versenyen Gál Dorka 7. helyen végzett.

Labdarúgás:

Karkus Ádám a rákóczifalvai Foci Majálison elnyerte a GÓLKIRÁLY-i címet. A martfűi csapat pedig a 3. helyen végzett. Az osztályból a következő tanulók szerepeltek még a bronzérmes csapatban: Serfőző Olivér, László Patrik, Kontér Koppány, szintén ennek a csapatnak volt a tagja Terenyei Zétény is.

Kontér Bulcsú, Planicska Martin: Bozsik focitorna zajlik, azon vesznek részt nagyon szép eredménnyel

Somoskövi Zalán: Élő Csocsó bajnokság, Rákócziújfalu-3. hely

Karate

Vágner Hanna a Shogai-Victory Karate Kupán 2. helyezést ért el a kyokushin kumite versenyszámban.

Vágner Hunor Komáromban 1. míg Budapesten 3. helyezett lett karate versenyen.

Kiss Dominik karate Diákolimpia 1.hely, Kovács Zoltán pedig a 2. helyen végzett.

  1. 2022. 03. 19. Sakk megyei döntő, Szolnok
Tichy Luca 6.a I.
Tichy Réka 2.a I.
Vágner Hanna 7.b II.
Tichy Bence 6.a IV.
Túróczi Luca 6.a IV.
Tóth Kira 6.a VI.
Pintér Richárd 6.a VII:
Vágner Hunor 3.a XV.

Az országos döntő még most fog következni, ahol iskolánkat Tichy Luca és testvére Réka fogja egyéni kategóriában képviselni, míg csapatban Tichy Luca, Tóth Kira és Túróczi Luca fog versenyezni.

Hajrá lányok!

Gratulálunk a diákjainknak és felkészítő pedagóusoknak!

Az iskolagyűlésről készült képeket a galériában nézhetik meg.